Węgiel

Nasze Centrum Opałowe w Suwałkach istnieje od 2008 roku. Dynamiczny rozwój firmy przekłada się na stałe poszerzanie asortymentu węgla dla swoich klientów. W naszej ofercie znajduje się duży wybór paliw opałowych: węgiel ekologiczny i wysokokaloryczny w takich rodzajach jak kostka, orzech i Ekogroszek Extra Premium+ oraz węgiel importowany.

Węgiel ekologiczny – Kostka, Orzech, Ekogroszek Extra Premium +

Węgiel kamienny w kostce charakteryzuje się niską zawartością siarki. Dzięki tej właściwości żar utrzymuje się dłużej, a płomień jest widoczny i wysoki. Podczas spalania wytwarza się wysoka temperatura. Węgiel typu kostka jest też ekologiczny, gdyż wspomniana niewielka ilość siarki w składzie nie powoduje dużego zanieczyszczenia w trakcie spalania. Kaloryczność kostki wynosi 28Mj i pozostaje po niej niewiele popiołu, ok. 4 proc. Węgiel posiada intensywny kolor czarny.

Czytaj dalej

Bardzo podobny jest drugi rodzaj węgla kamiennego – orzech. Jest większy od kostki. Posiada podobną wartość energetyczną ok. 28 Mj i podobną ilość popiołu (ok. 4 proc.), która pozostaje po procesie spalania. Węgiel orzech wyróżnia się jasnym i dużym płomieniem. Podobnie jak kostkę należy go zaliczyć do opału ekologicznego ze względu na niewielką zawartość siarki.

Trzecią odmianą węgla ekologicznego jest – jak sama nazwa wskazuje – Ekogroszek Extra Premium +. Spośród tych trzech typów w kategorii węgla ekologicznego – właśnie ten jest najbardziej ekologiczny. To propozycja dla klientów, którym zależy za posiadaniu paliwa opałowego, które generuje najmniej substancji szkodliwych w procesie spalania. Ekogroszek jest paliwem wydajnym, podobnie jak kostka i orzech posiada kaloryczność 26-28 Mj, ale pozostaje po nim nieco mniej popiołu – ok. 3 proc. Węgiel

Ekogroszek dzięki nowoczesnej technologii oczyszczania posiada wysoką sprawność termiczną. W stosunku do węgla typu kostka i orzech jest najlepszym paliwem opałowym. Spiekalność Ekogroszku jest bliska zeru, maksymalnie dochodzi do 1 proc. To wyrafinowane paliwo opałowe cechuje niska emisja gazów cieplarnianych.

Węgiel importowany

Węgiel importowany posiada mniejszą wartość energetyczną niż paliwa ekologiczne, ok. 23-24 MJ. W jego składzie jest więcej siarki (0,4-0,5 proc.), pozostaje po nim 2-3 razy więcej popiołu niż po procesie spalania kostki, orzecha czy Ekogroszku (od 8 do 12 proc.). Węgiel importowany, który można nabyć w naszym sklepie w Suwałkach, dostępny jest w dwóch odmianach, które różnią się od siebie stopniem granulacji. Jedna posiada granulację 63-200 mm, a druga 40-80 mm.