Pellet - Suwałki

No products were found matching your selection.

Pellet Suwałki – czym jest?

Pellet (Suwałki) jest paliwem stałym tworzonym z biomasy roślin. Oznacza to, że do jego produkcji używane są odpady drzewne, ale także produkty uboczne pochodzące z rolnictwa. W niektórych przypadkach do produkcji używa się roślin specjalnie w tym celu uprawianych. Te właśnie odpady drzewne są następnie przeciskane przez matrycę, na której znajdują się otwory o średnicy od 6 do 8 milimetrów. W efekcie otrzymujemy wysokoenergetyczny granulat, zwany właśnie pelletem (Suwałki). Spala się go najczęściej w specjalnie do tego celu zaprojektowanych, w pełni automatycznych, kotłach. Wyposażone są one w podajnik samoczynnie dozujący odpowiednią ilość paliwa w celu uzyskania wcześniej zadanej na programatorze temperatury. Moc uzyskana ze spalania pelletu osiąga 4,7–5,3 MWh/tonę (17–19 MJ/kg). Dla porównania moc uzyskana z węgla kamiennego to 24,5-33,8 Mj/kg, gazu ziemnego 34,4Mj/m3, mieszanki LPG (50/50%) 25,02/l. Sprawność kotłów, czyli ich zdolność do odzyskania energii, przy jego spalaniu wynosi nawet 85 %.

Czytaj dalej

Pellet Suwałki – Zalety

Pellet (Suwałki), który oferujemy cechuje się przede wszystkim ekologicznością i ekonomicznością. Posiada on wysoką kaloryczność, natomiast w efekcie samego spalania pozostawia jedynie 0,5 % popiołu. Innymi słowy, z 1 kg pelletu otrzymamy 5 gramów popiołu. Nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji oraz żadnych dodatków pochodzenia nienaturalnego. Pellet (Suwałki) w całości składa się z odpadów drzewnych, a w efekcie wydziela bardzo małą ilość dwutlenku węgla i jest całkowicie bezpieczny dla domowników. Pełna automatyzacja kotłów pozwala na dłuższą nieobecność w domu. Pellet (Suwałki) dzięki swojej wydajności pozwala na szybki zwrot inwestycji związanej z zakupem odpowiedniego pieca. Pellet (Suwałki) pakowany jest w ergonomiczne i wygodne worki, co pozwala na łatwy transport i przechowywanie przed użyciem. Każdy, kto wcześniej korzystał z pieca na węgiel, wie z czym wiązał się jego rozładunek i przechowywanie. Stosując pellet (Suwałki) unikniesz tego problemu, dzięki czemu będziesz miał więcej czasu, żeby cieszyć się ciepłem domu.

Nasza oferta – Pellet Suwałki

W naszej ofercie znajdą Państwo jedynie najwyższej jakości Pellet. Suwałki to miasto gdzie mieści się nasza firma, skąd rozwozimy materiały opałowe. Wysokiej jakości materiały wykorzystywane do produkcji oraz pakowanie w wygodne do transportu worki dają gwarancję zadowolenia i trwałości przy magazynowaniu. Serdecznie zapraszamy do zakupu produktu jakim jest pellet (Suwałki).


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blatnipl/domains/centrumopalowe.com.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blatnipl/domains/centrumopalowe.com.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349