Kora kamienna - Suwałki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kora Kamienna Gnejsowa

Kora Kamienna Gnejsowa - Najstarszy budulec skalny w Polsce i w Europie. Stanowi przeobrażoną formę granitów, zbudowaną z kwarcu, skaleni i łyszczków. Charakterystyczne dla CORTEZY jest równoległe ułożenie minerałów, które pod wypływem czynników atmosferycznych przyjmują rudawą barwę, doskonale imitując korę. Łyszczki wchodzące w jego skład, są połyskującym obijającym światło minerałem, co przy odpowiedniej ekspozycji, potęguje imponujące walory dekoracyjne. WYMIAR: 8/16, 11/32, 32/63, 63/250 mm CENA ZA TONĘ.

540.00 

Kora Kamienna Antracito

Kora Antracito jest kruszywem pochodzenia mineralnego naturalnego, wytrzymałym, mrozoodpornym, mało nasiąkliwym, nie podlega procesom starzenia zachowując stałość barwy i gładkość powierzchnie. Jest to skala metamorficzna, którą charakteryzuje ciekawa kolorystyka.

640.00 

Jeśli szukasz sposobu na ochronę gleby przed chwastami, a przy tym chcesz, aby Twój ogród zyskał ciekawy wygląd, to kora kamienna (Suwałki) jest dla Ciebie. Kruszywo to posiada ponadprzeciętną odporność na zmiany pogodowe czy uszkodzenia fizyczne. W związku z tym skrajne temperatury letnie czy mroźne zimowe wieczory nie mają na nie wpływu. Również zarysowania czy uderzenia nie pozostawią po sobie większego śladu. Dzięki swojej wadze nie zmieni położenia nawet przy silnym wietrze. W związku z tym kora kamienna w Suwałkach nadaje się znakomicie do wysypania w okolicach garażu. Nie zwieje go bowiem na podjazd, narażając samochód na uszkodzenie opon. Niektóre rodzaje kory, takie jak np. gnejsowa, zwalczają rozwój chwastów. Dzieje się tak za sprawą ujemnego pH skały, z której są wykonane, czyli wcześniej wspomnianego gnejsu. Jeśli zmagasz się z dziko rosnącymi roślinami, wystarczy, że posypiesz ziemię właśnie korą kamienną (Suwałki).

Czytaj dalej

Kora kamienna Suwałki – kruszywo, które odświeży Twój ogród

Kora kamienna (Suwałki) dystrybuowana przez naszą firmę w Suwałkach i innych miastach odznacza się niezwykłą estetyką. Zawdzięcza ją barwom, które w naturalny sposób komponują się z roślinami czy drzewkami. Właśnie dlatego jest tak często wykorzystywana w formie dekoracji ogrodu. Jest materiałem wyjątkowo łatwym w aranżacji terenów zielonych. Jeśli więc szukasz sposobu na dodanie surowości oraz klasy dla swojego ogrodu, wysyp odpowiedni rodzaj kory pod drzewami, przy sadzonkach lub wzdłuż dróżki. Przyciągnie ona wzrok oraz nada tej przestrzeni wyjątkowo elegancki wygląd. Dzięki swoim właściwościom oraz kształtom kora kamienna z Suwałk przepuszcza całą wodę do gleby. Nie musisz więc martwić się, że wysypanie tego materiału wpłynie negatywnie na rozwój posadzonych roślin. Wręcz przeciwnie rośliny, które lubią kwaśną ziemię, zyskają dzięki niej nowe życie.

Kora kamienna z Suwałk, która się nie starzeje

Istotną cechą tego kruszywa jest to, że nie ulega naturalnemu rozkładowi z biegiem lat. Ze względu na to nie wymaga uzupełniania. Raz wysypana kora kamienna (Suwałki) będzie ozdabiała podwórze przez długi czas. Wymaga jedynie impregnacji preparatem do ochrony przed zabrudzeniami kamienia. Dzięki niemu w materiał nie wniknie wilgoć i zabezpieczy go przed naturalnymi naleciałościami.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blatnipl/domains/centrumopalowe.com.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blatnipl/domains/centrumopalowe.com.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349