Kamienie ozdobne - grys

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Grys Bazaltowy Grafitowy – grys grafitowy 16/22 mm

BAZALT GRAFITOWY. Skała lita pochodzenia wulkanicznego – wylewna o strukturze bardzo drobnoziarnistej lub afanitowej, czasem porfirowej, i barwie czarnej, szarej lub zielonej. W drobnoziarnistej masie często widoczne są drobne kruształy.

Od wieków doceniano walory dekoracyjne bazaltu, w dzisiejszych czasach bazalt jest doceniany jako surowiec w branży budowlanej.

CENA ZA TONĘ.

390.00 

Grys Biała Marianna – grys biały 8/16 mm

BIAŁA MARIANNA to kruszywo biało-szare, jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań do aranżacji ogrodów. Jasne barwy rozjaśniają i optycznie powiększają przestrzeń. Nadają lekkości i swobody w ogrodzie i wnętrzach. Jego siła to uniwersalne zastosowanie zarówno w nowoczesnej, surowej przestrzeni jak i klasycznych rozwiązaniach.

CENA ZA TONĘ.

500.00 

Grys Dalmatyńczyk – grys czarno-biały 16/22 mm

DALMATYŃCZYK – granit. Jest skałą najczęściej występującą w skorupie ziemskiej. Powstał ponad 500 mln lat temu na skutek powolnego krzepnięcia lawy pod powierzchnią ziemi. Magma ochładzała się powoli, istniały, więc idealne warunki by wszystkie minerały mogły się wytworzyć w postaci kryształów, widocznych obecnie gołym okiem. GRANITO swój charakterystyczny kolor zawdzięcza obecności kwarcu i skaleni (jasne odcienie) oraz minerałów ciemnych takich jak np.biotyt.

CENA ZA TONĘ.

380.00 

Grys Granitowy Czewony

Kruszywo wytwarzane z czerwonego granitu o świetnych parametrach technicznych. Pięknie komponuje się z grysami w innych kolorach jak i otaczającą zielenią. Szeroka gama zastosowań.

690.00 

Grys Malaga

Sprawdza się jako element dekoracyjny ogródków skalnych, alejek, ścieżek, obwódek wokół domu, grubsze frakcje są wykorzystywane w gabionach.

1,030.00 
Out of stock

Grys Marmurowy śnieżno-biały 15/25 mm

Grys Marmurowy – grys perłowy. Pochodzi ze znanych na całym świecie kamieniołomów w których wydobywa się tak zwany marmur kararyjski. Marmur karraryjski charakteryzuje się dużym stopniem przekrystalizowania oraz wysoką zawartością czystego węglanu wapnia. Marmur karraryjski jest odmianą trwałą, względnie odporną na wietrzenie, o dużej wartości dekoracyjnej.

Zamieszczone w katalogu zdjęcia kruszyw są przykładowe i mogą odbiegać od ich rzeczywistego wyglądu.

CENA ZA TONĘ.

1,250.00 

Grys Rosso

Grys ogrodowy Rosso ma piękny kolor bladego pomarańczu i od lat doceniany jest w aranżacji ogrodów. Ma doskonałe właściwości fizyko-chemiczne, nie pęka, nie przebarwia się, dlatego bez obaw można go zastosować w trudnych polskich warunkach klimatycznych.

1,090.00 

Grys zielony Serpentynit 16/22 mm

Serpentynit- Powstał w hydrotermalnym procesie pomagmowym, podczas którego przeobrażeniu uległy wysoce zasadowe skały magmowe. Zielony odcień zawdzięczamy minerałom z grupy serpentynów, charakteryzujących się oliwkową barwą.

CENA ZA TONĘ.

410.00 

Żwir Bursztynowy – żwir kolorowy 8/16 mm

ŻWIR BURSZTYNOWY – kruszywo utworzone podczas wędrówki lodowca w okresie czwartorzędu (ok. 1,8 mln lat temu). Lodowiec przesuwając się po podłożu skalnym odrywał jego zwietrzelinę oraz różnorodne odłamki skalne, które były bezładnie mieszane, a następnie przy cofaniu się lodowca osadzane. W ten sposób DeCOLORES cechuje duże zróżnicowanie kolorystyczne: od mlecznych kwarcytów, przez kremowe, szare wapienie po szare i czerwone granity.

CENA ZA TONĘ.

400.00 

Grysy – kamienie ozdobne w Suwałkach

Grysy z kamienia naturalnego rekomendujemy do wykorzystania w dekoracji ogrodu. Występuje on w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować go idealnie do wielu projektów i aranżacji. Doskonale komponuje się z otoczeniem, co sprawia, że z łatwością można go łączyć z innymi strukturami i wzorami, a przy tym idealnie wyeksponować zieleń roślin, monolity, głazy, skałki, oraz inne elementy architektury ogrodowej.

Cechuje je bezpieczeństwo w kontakcie z podłożem i roślinami oraz trwałość. Dobrze sprawdzą się na ścieżki, ponieważ ich kształt gwarantuje idealne dopasowanie.

Czytaj dalej

Grys w Suwałkach – oferta

– Grys Bazaltowy – szczególnie polecany do dekoracji rabat, do wykonania opaski wokół domu, oraz zasypywania kostki granitowej. Jest bardzo twardy, dzięki czemu idealnie sprawdzi się na podjazdy lub ścieżki, a dzięki jego idealnemu dopasowaniu może być wykorzystywany, do podłoży betonowych i produkcji lastryka.

– Grys Biała Marianna – jest to naturalny kamień przeznaczony do ogrodu, produkowany z polskiego marmuru, idealnie sprawdzi się w aranżacjach ogrodowych.

– Grys Marmurowy (śnieżno-biały) – przeznaczony do stosowania w ogrodach. Produkowany ze specjalnie dobieranych marmurów greckich. Dzięki dużej zawartości kryształów doskonale mieni się w słońcu, tworząc efekt śnieżnej pokrywy.

– Grys zielony Serpentynit – należy do bardzo twardych kamieni, wręcz stworzony na różnego rodzaju ścieżki i podjazdy, idealnie się dopasowuje. Rekomendowany również na rabaty, opaski wokół domu i inne dekoracje w ogrodzie.

– Grys grafitowo – szary – znany również jako Dalmatyńczyk, jeden z najtwardszych kamieni, trudno dostępny na rynku (posiadamy go w ofercie wśród naszych kamieni w Suwałkach).

– Grys granitowo – czerwony – swoją nazwę zawdzięcza czerwono-bordowej barwie, dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie.

-Grys Rosso – jest produkowany ze specjalnie wybranych włoskich marmurów, o nietypowej, cynamonowo – pomarańczowej barwie. Bardzo trwały, idealnie sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych.